Matcha Çayı Nedir?

Matcha Çayı Nedir? Öğrenmek için doğru yerdesiniz.

MATCHA NEDİR?

Matcha, kökeni Japonya olan ve Japonya’da yetişen bir özel çay türüdür. Yeşil çayın filizlerinden elde edilerek hiçbir ısıl işlem yapılmadan, güneş ışığı görmeden doğal yollarla kurutularak toz haline getirilir. Parlak ve yemyeşil renkte kalabilmesinin tüm formülü bu yapılan doğal süreçten kaynaklıdır.

MATCHA ÇAYI NEDİR?

Matcha Çayı özünde Geleneksel bir klasik Japon çay seremonisinde içilen bir çaydır. Japonlarda sadece çay olarak kalmaz; aynı zamanda tatlı çeşitlerinde, dondurmalarda hatta yemeklerde bile kullanılan sağlıklı bir çay tozudur.

 

MATCHA ÇAYI FAYDALI MI?

Matcha çayı metabolizma, yağ yakımı, ödem ve toksinleri atmakta oldukça etkili; şeker hastalarına, stresi azaltmada, odak arttırmaya iyi gelen bir yeşil çay türüdür. Bu sebepten dolayı faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Matcha Çayı Nedir? Hakkında detaylı sorularınız için bizleri takip edebilirsiniz.

 

MATCHA ÇAYI NEYE İYİ GELİR?

Yağ yakım hızı yeşil çaya göre 10 kat daha hızlı olan bir çaydır.

Ödem ve toksinleri vücuttan 7 kat daha fazla atarak ön plana çıkan çay türüdür.

Chia tohumunun tok tuttuğu söylenir fakat Matcha çayı 4 kat daha fazla tok tutarak size yardımcı olur.

Ketaşin içeriğinin bulunmasıyla ile beraber metabolizmayı düzenler ve hızlandırmasına yardımcı olur.

Şeker hastalarının dahi kullanabileceği zayıflama yöntemi olan bu çaya günlük hayatımızda yer vermek adına bir şans vermeliyiz.

Stresi azaltan tarafı vardır.

Detoks açısından en etkili çay türü.

Odaklanmayı arttırır ve böylece günlük yaşantımıza odaklanmamızı sağlar.

Risk faktörlerini eler.

 

MATCHA ÇAYINI NEDEN İÇMELİYİZ?

Matcha Çayı Japonya’da yetişen bir yeşil çay türü olsa da son zamanlarda dünyaya adını duyurmaya başlayan bir çay türü oldu. Doğal ve organik yapımıyla tüm çay severlerin, doğal içecek severlerin gözde çayı olmayı başardı. Diyetisyenler bu çayın metabolizmayı hızlandırması, kilo kaybını sağlıklı süreç içerisinde hızlandırması, ödem attırması gibi özellikleri olduğundan tavsiye ettiği ve diyet listelerine eklediği bir seçenek oldu. Sağlıklı ve zararsız olması, alerjisi olanlar dışında hiçbir rahatsızlığa engel olmaması bu çayı daha da iyi bir seçenek haline getiriyor.

 

Matcha Çayı Nedir? Hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.